Maxwellovi sa znova zlomil nôž a striedal. Vzápätí Litvínov rozhodol

Brankár Brandon Maxwell by mal zájsť pre rady medzi popredné šéfkuchára. Už druhýkrát v sezóne nedochytal zápas kvôli problému s nožom. Na korčuli samozrejme. Naposledy sa mu to stalo v drese Mladej Boleslavi v piatok v Litvínove. Hoci bežalo vypäté predĺženie, musel striedať. Náhradník Jan Lukáš inkasoval po 15 sekundách a domáce slávili výhru 5: 4. Pritom podobnú nehodou Maxwell ukončil aj predchádzajúce angažmán v Pardubiciach.

Pre Lukáša to nebola ľahká úloha. Cez šesťdesiat minút, a to ešte čistého herného času, mrznul na striedačke litvínovského štadióne, kde sa teplota pohybovala okolo 5 stupňov celzia. Ale napriek tomu v predĺžení v čase 63:28 musel do bránky, Maxwell bol bez noža.A Lukáš po štvrť minúte inkasoval rozhodujúci gól.

“Áno, preblesklo nám v hlavách, že dlho iba stál a nebol zahriaty ani rozhýbania, preto sme chceli na neho rýchlo strieľať,” priznal strategický plán 1xbet casino rozhodujúci strelec Robin Hanzl .

“Jan Lukáš to mal ťažké, to áno, ale hlavne sa malo vhadzovať v strednom a nie našom pásme,” hneval sa boleslavský asistent Boris Žabka.

Maxwellovi sa podobná nehoda s nožom stala aj v polovici decembra za Pardubice v Karlových Varoch. Pár dní nato v klube skončil. Bola to zrejme “posledná kvapka”, pretože na východe Čiech neboli spokojní s brankářovým prístupom.

“Hráč plne nerešpektoval tímovú spolupatričnosť.Do vyriešenia celej situácie bude trénovať v režime nášho juniorského tímu, “uviedol vtedy hovorca Jan Hrabal.

A potom si Maxwell našiel nové angažmán – práve v Boleslavi. V Boleslavi však jeho vyhadzov v žiadnom prípade nehrozí, s jeho výkony sú spokojní.

Domáci: 07:28. M. Hanzl, 08:11. M. Hořava, 30:39. Martynek, 44:41. J. Černý, 63:43. R. Hanzl

Hostia: 13:50. Urban, 18:29. Musel, 21:20. Orsava, 59:21. Pospíšil

Zostavy

Domáci: Petrásek (Janus) – Gula, Kubát, K. Pilař, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Pohárik, Kokeš – Martynek, V. Hübl (A), Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl (A), J. Čierny – M. Hořava, Válek, Trávníček (C) – Jurčík, K. Reichel, J.Doležal.

Hostia: Maxwell (64. Lukáš) – Kučný, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Bernad, Stich, Hrdinka – Lenc (A), Musil , Hyka – Látal, Urban, Pacovský – Orsava, Žejdl, Pospíšil – Moslim, L. Volf, Jonák.