Nemeček o Světovém poháru: Musíme to brát reálné

BRATISLAVA. Prezident Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) Igor Nemeček se v úterý vrátil z pracovní cesty v USA, na níž spolu s generálním sekretářem Otto Sýkorou absolvovali množství rozhovorů s nejvyššími zástupci NHL, Hráčské asociace NHLPA, zda představiteli hokejové federace USA.

Hlavním tématem byla konečná podoba Světového poháru, který se uskuteční v září 2016 v Torontu, ale bez samostatného slovenského týmu.

Slováci se na SP 2016 představí pouze ve výběru Evropy. Nemeček by přivítal čistě slovenský tým, ale uvědomuje si, že v současnosti to nebylo možné. Byly tři varianty

“Musíme se na to dívat reálně. Celé to organizuje a platí Hráčská asociace NHL, takže oni si budou vybírat, kdo tam bude hrát.V minulosti jsme měli možnost sestavit celý tým z hráčů NHL, nyní jich tam máme jen polovinu, “řekl Nemeček.

Rozhodnutí zámořských funkcionářů nepovažuje za zklamání, protože existovala i možnost, že by byl SP zcela bez Slovenská hokejistů :

“Byli tři varianty a mohli se rozhodnout jen pro šest týmů a Slovenské hráči by tam nehráli vůbec. Třetí možnost byla, že by tam byl 1xbet casino sedmý a osmý tým žebříčku IIHF, ale na to nemáme my ani Švýcaři dostatek hráčů v NHL. ”

Týmy budou rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin.První dva týmy ze skupin postoupí rovnou do semifinále a finále se bude hrát nezvykle na dva vítězné zápasy.

Bude se hrát podle pravidel NHL a zápasy budou rozhodovat arbitři z NHL. Formát platí zatím jen pro rok 2016, do budoucna se může změnit.

O účasti hráčů NHL na ZOH 2018 v korejském Pchjongčchang ještě zástupci NHLPA a IIHF nejednali. Na olympijských hrách startovali hráči z nejlepší ligy na světě nepřetržitě od roku 1998 v Naganu.

“Pan Bettman i NHLPA o tom jednoznačně odmítli mluvit, protože nyní se řešil pouze Utkání hvězd a Světový pohár. Na to je ještě dost času, myslím si, že to bude tématem dne až na příští rok,” dodal Nemeček.

Rate this post