Päťdesiaty v cieli? Diváci skandovali moje meno, neskutočné, žasol Moravec

Pocit, na ktorý nezabudne. Ondřej Moravec sa po smoliarskom páde, pri ktorom poškodil svoju malorážka a definitívne tak prišiel o nádej na úspech, dostal do cieľa na päťdesiatom mieste. To všetko za búrlivých ovácií fanúšikov vo Vysočina Arene, ktorí ocenili bojovnosť českého biatlonistov. Stíhacie preteky na 12,5 kilometra tak priniesol tridsaťdvaročnému pretekárovi zmiešané pocity. Počul som, ako diváci skandovali moje meno, bolo to neuveriteľné, “hovoril po pretekoch Moravec.

Biatlonista Ondřej Moravec mohol bojovať vo stíhacím pretekov Svetového pohára o stupne víťazov.V Novom Meste na Morave ale v zjazde spadol a zlomil pažbu zbrane, potom netrafil ani jeden z piatich terčov ľahu, a napriek tomu si vďaka fanúšikom pripadal, ako keby išiel o víťazstvo.

Moravec dostal od trénerov informáciu, že môže odstúpiť, či chce, ale hlasivky 35 tisíc fanúšikov v hľadisku trojnásobného Fortuna online bonus olympijského medailistu hnali ďalej. “Atmosféra bola fantastická. Počul som, ako diváci skandovali moje meno. Fandili mi, akoby som išiel o víťazstvo, a pritom som bežal na chvoste. To bolo neuveriteľné,” povedal.

“Ondra dostal pokyn, nech to pokojne skončí, ale išiel pre fanúšikov a klobúk dole. Veľká vďaka divákom, pretože zo závodu urobili veľkú šou.Som rád, že to Ondra takto urobil, pretože si to fanúšikovia zaslúžia, “povedal šéftréner Ondřej Rybář.

Krízový zjazd

Prvý ležku ešte Moravec vyčistil, ale potom prišiel kritický okamih. Vo zjazde v jednej zo zákrut spadol ako mnoho iných pretekárov. “Trať nebola v dobrom stave, platne boli vo výjazdoch aj v zjazdoch. Medzi pretekármi panovala nervozita. V zákrutách nad tubusmi som mal problémy v každom kole a raz som to neustál, “povedal Moravec.

Lipová pažbu pri tom zlomil a visela len na madle. Prišiel na strelnicu a zničenú malorážka mu rozhodca vymenil za náhradný, ktorú má každý tím pre podobné prípady pripravenú.Rybár s trénerom mužov Michaelom Malka sa ju snažili upraviť, keďže každý biatlonistov má zbraň pre seba špeciálne “nastrelenie”.

A Moravec potrebuje najviac úprav. “Ono sa mu do toho diopter horšie pozerá a pasuje,” povedal reprezentačný kolega Michal Krčmář. “Mám viac vystúpené lícne kosti a poležiačky mi tá pažba vôbec nesedí,” povedal Moravec a jeho slová sa potvrdila. Netrafil ani jeden terč a musel obísť päť Bet365 bonus trestných kôl, čo je 750 metrov navyše.

Krčmář: Preteky nikdy nevzdávame

Závod ale nevzdal a trať obišiel celú. “Nemáme v povahe vzdávať preteky. Kým Ondra bude stáť na nohách, bude mať ruky a nohy, tak vždy príde.Nikto z nás by tu neodstúpil, “povedal Krčmář, ktorý došiel vo stíhacím závodu desiaty.

Teraz čaká český realizačný tím pokus o opravu Moravcová zbrane. V nedeľu je totiž od 11.45 h závod s hromadným štartom. Najskôr skúsi zlepiť rozbitú pažbu. “Aspoň dúfame, že to pôjde, ale to uvidíme podľa toho, ako sú rozštiepanie kúsky, čo zostali na trati. Snáď to bude mať pripravené, “povedal Rybár.

Ďalšou možnosťou je, že by dostal pažbu, ktorú používal na olympiáde v Soči, ale tá sa prípadne musí nechať doviezť.” Jednu staršiu mám ešte doma a jedna je u Ondreja Rybárov.Musíme sa ich do Nového Mesta nejako dopraviť, “povedal Moravec.

V nedeľu by mal štvornásobný medailista z majstrovstiev sveta nastúpiť a znovu bojovať o popredné priečky.” Je kaliber veľkého pretekára. Príde s čistou hlavou a bude tak zdravo naštvaný a dokáže sa popasovať o pódium, “tvrdil Krčmář o Moravcovi.

zdroj: www.sk-bonus.com/unibet

 

 

Rate this post